Forrest Gump (1994)

Regie: Robert Zemeckis
Herkomst: Verenigde Staten van Amerika
Genre Drama
Speelduur: 142 minuten
Met: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise
meer acteurs
7,9
Forrest Gump is een simpele jongeman met een laag IQ. Ondanks dat speelt hij toevallig een belangrijke rol bij vele gebeurtenissen. Hij vecht in vietnam en voor zijn verdiensten voor Amerika treft hij zelf Kennedy, de president van amerika in die tijd. Uiteindelijk trouwt hij met zijn grote liefde Jenny.

13 Oscarnominaties in 1995, waarvan er 6 werden gewonnen: Beste Film, Beste Regisseur, Beste Mannelijke Hoofdrol (Tom Hanks), Beste Scenario, Beste Visuele Effecten, Beste Montage.
De film won in 1995 ook de Golden Globe voor beste dramafilm.


Reacties


27-8-2005 17:31 door: sindala Persoonlijk bericht
Ik had de film al jaren liggen, maar eigenlijk leek het me niks. Nou, het was voor mij dus een aangename verrassing dat het zo'n mooie film bleek te zijn. Een 8 !

10-7-2025 18:23 door: Gijs Persoonlijk bericht
ik moest deze film kijken voor geschiedenis en ik dacht eerst "dit zal wel weer zo'n saaie film zijn die nergens opslaat" (zo is mijn geschiedenis docent ook) alleen toen ik hem keek met mijn klas vond ik hem helemaal geweldig met leuke humor voor alle leeftijden en hij zit ook met allemaal stukjes van obama enzo ingemonteerd en met de meme "are you stupid or something?" al met al leuke film. een 9!

RSS (Nieuws)

Filmgek Search Engine